BTW: Čepice a rukavice

BTW_dé_logo„Výborně, děvčata, vypucujte koně a tak za dvacet minut vyjedeme. A nezapomeňte si čepice a rukavice!“ Podívaly jsme se na sebe a srdce v nás pokleslo. Čepice? Ví ten člověk vůbec, o čem mluví? Ach ano, mrzne a fouká vítr, ale čepice prostě nepřicházejí v úvahu. Přece si nezničíme pracně vyrobené účesy!

Jestli vám tato úvaha připadá úplně pitomá, tak máte pravdu. Ovšem pokud vám je čtrnáct a jste dívky potají zamilované do svého trenéra a nedostižného vzoru, tak vám přijde úplně logická. Příprava na pár hodin čištění stájí, koní, shazování sena a slámy včetně závěrečného zametání hospodářského dvora, ovšem osvětlené přítomností pubertálního idolu, je totiž vážná věc.

Vedle dlouze diskutované otázky „co na sebe“ je zásadní příprava účesu. V té době bylo moderní mikádo. Dovedete si představit – tedy aspoň dámy určitě dovedou – jak těžké je něco takového vytvořit z jemných, přirozeně kudrnatých vlasů? A jak snadno se takové pseudomikádo zničí? Přesto jsem toto martýrium podstupovala, protože tam mohl být On. A pak vám řeknou, abyste si na toto umělecké dílo narazila čepici!

No, narazily jsme si ji, protože On na tom pochopitelně trval a jet na vyjížďku s Ním, byla čest, pro kterou se už vyplatilo něco obětovat. I když obětovat – každý, kdo kdy mrznul na koňském hřbetě při poklidné nedělní mrazivé vyjížďce, pochopí, že to v jejím průběhu došlo i nám.

Už dávno mi není čtrnáct a vím, jak na takovou zimu můžu doplatit. Ale stejně čepice nosím nerada! Radši používám rafinované čelenky, zateplené a zcela nečepicovité. A když je doopravdy zle, mám na každém zimním kabátě kapucu. V případě horolezecké zimní bundy dokonce luxusně vycpanou jemným husím peřím.

Jak si vysvětlit onu přetrvávající nechuť k čepicím, když idoly už dávno neuctívám? Hm, možná to bude tím, že vlasy mám pořád ještě vzpurné a kudrnaté!:))

 

Napsáno pro Český rozhlas Hradec Králové 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)