BTW: Jeden nikdy nemůže být nikdy dost opatrnej!

No tak, Ari, hop! Koukej, jak to Berry umí!“ Je skoro půlnoc, stojím se psima v parku na sídlišti u velkých kamenů, které připomínají takové ty cirkusové bubny, na kterých cvičí zvířata. Jeden nižší, druhý vyšší, o kousek dál potom skupina dalších tří.

 

 

Berry nadšeně skáče, jak jí velím a já mám pocit, že je konečně uvolněná a smířená s prostředím, kam jsme se na noc a den dostaly. Ari je ovšem jiného názoru. Přestože doma skáče po lesních balvanech na Čertových hradech bez potíží, tady jí to nějak nejde. Váhavě dá na kámen přední tlapy a pořád se ohlíží.

„No tak, hop! Co ti je? Myslíš, že když se nebudeš dívat, tak tě něco ukousne?“ Ari zakňučí, ale vyskočit odmítá, byť Berry si tu už užívá jako nadšená, dobře cvičená lvice. Ještě chvíli to zkouším, ale když vidím ty pohledy, tak to nelámu. Konec konců, holky se vlastně chovaly skvěle – na to, že to jsou buranky ze samoty a v Praze jsou teprve podruhé.

Druhý den dopoledne chodíme po sídlištním parku, holky jsou na volno a užívají si nečekaně příjemnou psí společnost. Hlavní slovo má malý rezatý raketový voříšek Eda, honí se jak o život a haraší jen malinko. Jo, abych nezapomněla! Ari je totiž fenka svůdná, psům maximálně voní, i když nehárá. Je to dost děsné, psi si s ní nehrajou, psi po ní jedou. Ona chudinka prchá a jsouc dostižena, beznadějně se otáčí na záda a doufá, že toho ten nemrava nechá. „Co to po mě paničko chtějí??? Dej je pryč!“  A já dám – většinou.

Později z dálky míjíme další venčící dvojici – starší paní se starým válendoidním zlatým retrívrem Endym. Tomu zasvítily oči a protáhl se čumák, jak Ari ucítil. Ale byl zkušenou paničkou odtažen ze zcestí. Eda je spokojený, u holek mu nikdo překážet nebude – a dalšímu společníkovi, stařičkému jezevčíkovi je to jedno, ten je rád, že ťape. Nakonec se rozcházíme a já vedu holky opět k těm kamenům.

„Hop!“ A Berry zase skáče jako lvice a směje se celým psem. Ari váhá. „No tak, do toho!“ povzbuzuju ji. „On ti ten zadek nikdo neukousne!“ Ari ovšem jako obvykle vyskočí na kámen jen půlpsem. Než ji stačím nalákat ke skutečnému skoku, ozve se za námi: „Endíčku! Endy! Co děláááš! Ke mně!!!“

V okamžení se u nás zjeví prošedivělý retrívří seladon a nekompromisně jde na věc. Ari prchá, bleskové kličky ji zachraňují před harašením – Endy má sice silnou vůli a nepochybnou touhu, ale fyzicky už mlaďuše prostě nestačí. Ari na mě přesto stačí blýsknout vyčítavým pohledem. „Já věděla, proč neskáču! Jeden nemůže být nikdy dost opatrnej!“

 

 

 

One Response to BTW: Jeden nikdy nemůže být nikdy dost opatrnej!

  1. Otevřela jsem náhodou Tvoje stránky a jsem nadšená. Ta dvojka ARI BERY je kouzelná. Marie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)